artikel

Video: Taart van burgemeester voor succesvolle Bakkerij Verba

Mensenwerk

Video: Taart van burgemeester voor succesvolle Bakkerij Verba
Christiaan en Gijske van der Vegt. Foto: Jan Zandee

Burgemeester Albert van den Bosch van de gemeente Zaltbommel sprak tijdens zijn nieuwjaarstoespraak niet alleen lovende woorden over Bakkerij Verba, dat een succesvol 2014 achter de rug heeft. De eerste burger feliciteerde de bakkerij met vestigingen in Brakel, Rijswijk en Sleeuwijk niet met een boeket bloemen, maar met een zelfgebakken taart.

‘2014 was voor veel ondernemers weer een spannend jaar. Hoe gaan we om met de crisis en hoe maken we onze winkel, ons bedrijf, onze zaak zo aantrekkelijk, dat we klanten blijven trekken en behouden. Wij hebben in onze gemeente veel bedrijven die door hard werken, goede service en origineel zijn in stand blijven’, sprak Van den Bosch de aanwezigen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Zaltbommel toe. ‘Als zoon van een middenstander realiseer ik me goed dat dat niet altijd even makkelijk is. Het is hard werken en soms loont het, soms niet. Ik denk dat je constant vooruit moet denken, jezelf moet verbeteren en als het dan goed gaat, dat je ook trots op jezelf mag zijn. En dan pik ik gewoon één bedrijf uit onze gemeente eruit. Dit bedrijf staat symbool voor alle mooie bedrijven in onze gemeente: Bakkerij Verba.’

Drie-sterrenbakkerij

De burgemeester koos naar eigen zeggen voor dit bedrijf, omdat Bakkerij Verba voor de successen aaneenreeg tijdens de BakkersVakWedstrijden en Bakker met Ster. ‘Deze bakkerij is één van de vijf bakkerijen in Nederland met drie sterren. Een drie-sterrenbakkerij bij ons in Brakel!’, stak Van den Bosch zijn trots niet onder stoelen of banken.

Topkwaliteit

Nadat hij Christiaan en Gijske van der Vegt had verzocht naast hem te komen staan, zei de burgemeester tegen de eigenaren van Bakkerij Verba: ‘Bakken zit in jullie bloed en jullie streven steeds naar topkwaliteit. Daardoor hebben jullie, samen met je personeel, het afgelopen jaar maar liefst 26 prijzen gewonnen. Dat is een prachtige prestatie.
Naast streven naar topkwaliteit, gastvrijheid en service, leiden jullie ook jongeren op die het bakkersvak in willen. En juist vandaag zijn jullie bezocht door een commissie om te bekijken of jullie genomineerd worden voor Leerbedrijf van het Jaar. Jongeren het bakkersvak leren doen jullie niet alleen in Nederland. Nee, jullie kijken verder dan de eigen grenzen en zijn een nieuwe uitdaging aangegaan. In april gaan jullie naar Burundi om daar bakkerskennis over te dragen aan kansarme kinderen. De Stichting Brood voor Weeskinderen gaat daar een bakkersopleiding starten en jullie gaan helpen. U en ik weten: de jeugd heeft de toekomst. Overal in de wereld, of het nu in Zaltbommel is, of in Burundi. Ik heb een zwak voor Afrika en ik vind het prachtig dat jullie daar, met jullie passie voor bakken, aan de slag gaan om de kinderen daar een betere toekomst te geven. Ik feliciteer jullie met alle prijzen en wens jullie heel veel succes in Burundi.’

Voor de hand liggend

Van den Bosch gaf toe dat een bos bloemen voor de hand lag, maar dat hij die niet voor het echtpaar Van der Vegt had. De burgemeester: ‘Zoals een bloemist zelden een bos bloemen krijgt als hij of zij jarig is, krijgt een bakker ook zelden of nooit een eigen gemaakte taart. Nou, ik geef jullie vandaag mijn primeur, een taart die ik zelf heb gemaakt…’

Wethouder Han Looijen filmde de nieuwjaarstoespraak, inclusief de overhandiging van de taart (vanaf 1.00 minuut).

Reageer op dit artikel