Recept voor 20 stuks
Ingrediënten
- 200 gram melkpoeder
- 800 gram water
- 2 bourbon vanillestokjes
- 50 gram boter
- 500 gram poedersuiker
- 200 gram patentbloem
- 80 gram eidooiers
- 200 gram heel ei
Werkwijze
Breng de melk aan de kook samen met de vanille en boter. Vermeng de suiker met de bloem en zet apart. Vermeng de suiker met de bloem en zet apart. Giet de warme melk op de suiker/bloem en roer door. Giet de rest van de hete melk op de basis, voeg ook de eidooier en het heel ei eraan toe. Goed doorroeren en plaats in de koelkast.
Maak het Canalé beslag minimaal 48 uur van tevoren. Giet het Canalé beslag in voorgevette mallen tot 1 cm onder de rand van de mal. Bak de Canalé achtereenvolgens op de hier onder genoemde tijden en temperaturen.Deeg 10 minuten in de eerste versnelling draaien. Uitrollen tot vierkante plak. 15 minuten rust in de vriezer. Toeren 2x4. 15 minuten rust in de vriezer. Uitrollen tot gewenste dikte. 15 minuten rust in de vriezer daarna in de koeling.
Baktemperatuur en tijd
230ºC gedurende 25 minuten, 200ºC gedurende 20 minuten en 180ºC gedurende 15 minuten.
Adviesprijs
€1,95 per stuk.


Wij wonen in Kruishoutem maar ik de vrouw ben van MATER afkomstig ( dochter van Andre D'Hondt Mater )ik heb wel al eens gezegd van eens langs te komen om van je boerebrood en al dat lekkers te kopen. Groeten D'Hondt Marie-Rose