Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Grote Nederlandse bedrijven niet getroffen door meelkartel

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
maandag 27 december 2010 om 14:25

AMSTERDAM - Grote Nederlandse bedrijven lijken geen last ondervonden te hebben van de kartelafspraken in de meelsector, maakt een korte rondgang door Dow Jones Nieuwsdienst donderdagochtend duidelijk.

De Nederlandse Mededingingsautoriteit beboette 15 meelproducenten uit Nederland, Duitsland en Belgie voor euro 81,6 mln voor kartelafspraken over marktverdeling en prijsstelling op de Nederlandse markt in de periode tussen 2001 en 2007.

Belgie onderzoekt ook kartel meelsector

CSM, in omzet gemeten 's wereld grootste leverancier van bakkerijproducten, betrekt geen meel van Nederlandse producten, meldt een woordvoerster van het bedrijf.

Koninklijke Ahold meldt dat het nauwelijks meel gebruikt voor de eigen huismerkproducten en waar dat wel het geval is, worden de grondstoffen op de Europese commoditymarkten ingekocht en niet rechtstreeks bij meelproducenten, zegt een woordvoerder van de Nederlandse supermarktketen.

Meelproducenten oneens met boete NMa

Unilever zegt de zaak en eventuele consequenties daarvan voor het concern nader te onderzoeken.


 

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »