Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Franse bakkerijketen komt naar Nederland

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
49 reacties
woensdag 23 november 2011 om 10:31
Franse bakkerijketen komt naar Nederland

MIJDRECHT - De bakkerijketen Le Grenier à Pain van de Franse bakker Michel Galloyer wil ook Nederland veroveren. Michel Galloyer heeft in samenwerking met Heijnes Adviesgroep een samenwerkingsconcept ontwikkeld.

Wereldwijd heeft de Franse keten meer dan 30 bakkerijen. Naast Frankrijk zit het bedriif in Libanon (Beiroet), Japan (Tokyo), China (Chongqing) en Rusland (St. Petersburg).
Eigenaar Michel Galloyer werd in 2010 uitgeroepen tot ‘beste Baguette bakker in Parijs’.
 

49 Reacties

Na heel veel roepen gaat het er dan echt komen .??
Ben benieuwd wat voor prijskaartje hier aan gaat hangen ??
Want in sinterklaas geloof ik al heel lang niet meer .!!
Ook smaak heeft een prijs .!!??

Hans
Hans @ 23-11-2011 14:02
waarom zo'n zure reactie, weet je al wat het allemaal inhoudt?

karin @ 23-11-2011 14:59
@ hans
Karin heeft wel een beetje gelijk. Heb je al contact met die gasten gehad? Wat weet je van hun formule?
Ben je zelf wel bakker, of zit je gewoon de boel te sarren.
Ik denk dat elk nieuw goed initiatief goed is voor de branche. Inderdaad hebben ze een paar berichten op Bakkerswereld eerder geplaatst (op het forum), maar dat vind ik juist goed.
Het bakkersgebeuren is toch ook gewoon ingedut.
Ik juich het in ieder geval toe. En Hans, als je werkelijk bakker bent, dan zou je eens met ze in contact moeten treden. Negatief zijn is geen kunst.
rene alfons @ 23-11-2011 15:23
Realist zijn ook niet :)

Hans
Hans @ 23-11-2011 15:45
Nederlandse bakkers moeten gewoon zo doorgaan met hun hollandse stokkies en bammetjes,,,dan komt het helamaal goed.
piet @ 23-11-2011 16:55
Beste Piet en Heijnes,

Dat is nu net onze broodcultuur (refererent aan het antwoord van Piet). Wij gaan in de ochtend niet eerst naar de bakker om brood te kopen voor die dag. We eten het liefst brood die we in de vriezer kunnen doen. We eten het liefst brood waar alle plakjes gelijk in zijn. Ook al zijn de producten van een zogenaamd hoog niveau. Dit Franse bedrijf met filialen (het is geen keten namelijk) kan het goed doen ergens in Amsterdam. Het zal hierbij echter nooit geen marktveroveraar worden, gewoonweg omdat onze cultuur (95%) niet aansluit bij deze producten. Het blijft een niche markt waar deze bakker zich probeert in te nestelen, hierin praat je niet over miljoenen maar over duizenden...
coen @ 24-11-2011 10:36
Het is te hopen dat we nu ook eens een lekkere pain of baguette kunnen consumeren i.p.v. die bagger die onze (warme) bakkers ons voorschotelen. De afbakstokkies van de Aldi zijn nog beter!
Carel @ 24-11-2011 15:18
Ik had het al een keer aangegeven, die Franse bakkers ruiken hun kansen !!

Stokbrood bij de meeste Nederlandse bakkers is inderdaad Bagger!!
Bert @ 24-11-2011 15:30
Geweldig, ik ben echt benieuwd wat deze internationale ondernemers hier gaan neerzetten. En al mislukt het, dan nog is het een grote inspiratiebron voor de bestaande bakkers. Kom maar op zou ik zeggen.
willem winkelman @ 24-11-2011 15:30
Ik ben erg blij mee. De Nederlandse brood is altijd zacht, en zonder korst. Hij heeft ook wenig tot geen smaak. Het is meer een brood wanneer je ouder wordt, en geen tanden meer hebt.
Philippe @ 24-11-2011 15:37
Het klopt Nerlandse bakkers kunnen absoluut, geen baguette en croissant bakken.
Philippe @ 24-11-2011 15:39
broodbakken kunnen ze ook niet. vieze sponzen zijn het. ik ga voor die fransen.
joost @ 24-11-2011 15:44
Het grote verschil tussen het NL stokbrood en het Fr pain/baguette is voornamelijk de rijstijd. Met 1% gist en/of desem, geen broodverbeteraars, en rijstijden van 6 uur, terwijl in Nl na 2 uur de stokrommel al uit de oven komt.

Helaas hebben de grotere boulangers(supermarche) de broodverbeteraars ook ontdekt met als gevolg......bagger.
De ambachtelijke boulangerie (artisan boulanger) echter mogen geen broodverberteraars gebruiken anders verliezen ze hun naam. Voor hoelang het duurt natuurlijk.
Carel @ 24-11-2011 15:52
Brood met een verhaal.
Ik heb pas geleden een fantastisch brood gegeten, genaamd B'RUSTIEK.
De Nederlandse bakkers kunnen het wel, het is alleen jammer dat we het daar niet over hebben.
Kijk naar het marktsegment waar je je in beweegt en zoek daar de uitdagingen.
Er is behoefte aan innovatie. Zeker in de bakkerijwereld. De feestdagen bieden mogelijkheden.
Succes.

Hans Lefeber @ 24-11-2011 16:10
hans v l @ 24-11-2011 16:16
Helaas komt er weer iemand het wiel uitvinden. Boulangerie de France heeft al meer dan 28 jaar het lekkerste brood uit Frankrijk in huis. Dus kijk eens naar ons bedrijf en koop brood zoals brood moet smaken.
Jan van den Bergh @ 24-11-2011 16:18
Prima zaak toch, daar kunnen we alleen maar van leren. Oh ja, "Nederlandse bakkers kunnen geen baguette bakken"? Kunnen Franse bakkers Nederlands brood bakken? Ieder zijn vak!
Martie @ 24-11-2011 16:33
@ 24-11-2011 16:38
@ 24-11-2011 16:39
@Jan, jou vraag of Franse bakkers Nederlands brood kunnen bakken? Ja, dat is geen enkel probleem met al die kant en klaar mixen. Water erbij, beetje rijzen en afbakken die handel.
Kan jij mij het verschil aangeven tussen een opgeblazen volkorenbrood van de supermarkt en een opgeblazen volkorenbrood van de warme bakker?
Koop dan eens een pain complet van de artisan boulanger in France. Dan proef je nog echt volkorenbrood.
Volkorenmeel, gist, zout en water, en dan rijzen, doorslaan, rijzen en nog eens rijzen, c'est tout.
Donker volkorenbrood bestaat niet, kleurstof en/of verbrande mout, zo laten wij ons in NL belazeren.
Carel @ 24-11-2011 17:02
@philippe, arrogant brood van arrogant volk.
ed @ 24-11-2011 17:23
@ Ed, zullen we de discussie verder houden over (stok)brood?
Arrogantie zijn wij in NL ook niet vies van.
Carel @ 24-11-2011 17:51
Geweldig een goede bakker er bij is nooit weg ,
ik weet al een goed verkoop punt in het
centrum van haarlem
reactie`s infobroodbanket@gmail.com
Harry @ 24-11-2011 17:52
Wat een piet praat en eindeloze discussie allemaal zullen we niet eens rustig afwachten totdat ze er daadwerkelijk zijn en dan oordelen of het allemaal zo schitterend is???
fijne avond allemaal nog.
bram @ 24-11-2011 20:06
laat ze maar komen,sinds het verdwijnen van de KONMAR is er geen goed stokbrood meer te vinden in nederland.dus kunnen we (bakkers) weer wat leren als we het willen.
johan @ 24-11-2011 20:37
Jullie moeten is de moeite nemen om een goeie warme bakker te zoeken,wat een commentaar op de Nederlandse bakkers.
Ik zou zeggen help is een keertje mee,stop je handen in het deeg en maak is een lekker desembroodje.
Na 1nachtje piep je wel anders.!!!!!!
isabelle @ 24-11-2011 21:14
Geachte dames en heren,
Ik ben blij dat de aankondiging, dat wij in Nederland een keten van Franse bakkerijen willen introduceren, zoveel reacties losmaakt. Of uw opmerkingen/kritiek nou positief of negatief van aard zijn, vind ik op dit moment niet van belang. De rode draad door alle reacties is feitelijk de veronderstelling dat er een club Franse bakkers naar Nederland komt die vervolgens hier de zaken even zullen neerzetten. Niets is minder waar. Het is de bedoeling van Michel Galloyer om zijn kennis, ervaring maar ook zaken als grondstoffen etc over te brengen op Nederlandse bakkers die volgens de Franse manier van bakken (brood en banket) verder willen met hun bedrijf. Daarmee kan de NL bakker zich op een prima manier onderscheiden van de markt, met name de alom genoemde supermarkten. Bakkers in NL moeten onze formule niet zien als een bedreiging, integendeel.
Ik zou een ieder willen adviseren zich eens te verdiepen in de marktomstandigheden in Nederland. Daar zijn in de loop der tijd nogal wat onderzoeken naar gedaan. Die geven allemaal aan, dat de bakker zich moet gaan onderscheiden, wil hij kunnen overleven (kijk naar de vele faillissementen in de branche). Uitgaan van je eigen veronderstellingen is nu net iets wat in marketing niet gedaan moet worden.
Aan de Nederlandse bakkerij-branche zal onze formule werkelijk iets toe kunnen voegen. De formule wordt niet geleid door "arrogante Fransen". Zij die Michel Galloyer persoonlijk kennen weten wel beter. Bovendien zal de keten in Nederland onder Nederlandse leiding staan. Ik ben graag bereid aan iedere serieus geinteresseerde bakker haarfijn uit de doeken te doen wat onze formule precies inhoudt. Dat voert hier op het forum te ver.
Ik zou het op prijs stellen, dat men pas oordeelt nadat de gehele formule is toegelicht. Tien tegen een dat er dan geen negativiteit meer te bespeuren zal zijn, uitzonderingen daar gelaten.
Bakkers die zich nu wellicht negatief uitlaten, moeten zich realiseren dat wij de markt van ambachtelijke bakkers komen versterken. De concurrentie zal meer te duchten hebben van de ambachtelijke bakkerijen. De consument weet het Franse brood en banket zeker te waarderen. Ook daar is al veelvuldig onderzoek naar gedaan.
Zoals gezegd, ik sta graag in onze formule geinteresseerde bakkers te woord in een persoonlijk gesprek.
Voor de goede orde nog een laatste opmerking: de Le Grenier à Pain formule is GEEN bake-off verhaal en wij komen niet "het wiel opnieuw uitvinden", wel kunt u profiteren van de know how van een zeer gerenommeerde boulanger / pâtissier.
Ik hoop u hiermee meer duidelijkheid te hebben verschaft.
Een vriendelijke groet.
Huub Heijnes - directeur Michel Galloyer B.V./ Le Grenier a Pain.nl @ 24-11-2011 21:20
De gemiddelde Fransen hebben een ander werkritme. Staan om 6.00 uur op, met een eenvoudig ontbijt, en zijn om 7.00 uur aan het werk. De scholen beginnen ook om 7.00 uur.
Fransen nemen ook ruime pauzes (12.00-14.30 uur) voor een uitgebreide lunch om daarna een uiltje te knappen
De werkdag eindigt om vaak pas 19.00 uur daarna volgt nog een lichte maaltijd. En dan op tijd naar bed.
Wij nemen `s morgens geen ontbijt lunchen in de file of nemen 30 minuten pauze waarbij inbegrepen 2 keer 5 minuten van en naar de werkplek. Om 18.00 uur een warme hap en daarna ‘te laat’ naar bed.
Wat te denken van een ‘weekend bakkerij’ variabele openingstijden van do t/m zo.
Een beperkt ‘klein sterk uitgekiend’ assortiment een kleine personele bezetting, een minimum aan investeringen, rechtstreeks vanuit de oven direct over de toonbank. Ga maar eens kijken in Denemarken daar kunnen ze dat heel goed.
wim @ 24-11-2011 21:38
johan @ 24-11-2011 21:43
ter ver duidelijking ik ben nog steeds broodbakker en een ex KONMAR-bakker ik weet waar ik het over heb en hoe de nl bakker is "conservatief" vooral zo alles houden als het is.
laat ze maar komen ik luig het toe.
johan @ 24-11-2011 21:49
Beste mensen, dit is geen verkeerde ontwikkeling voor het ambacht en vak. Daar gaat het om. Weer eens iets ander dan brood voor 99 cent. Lekker met je vak bezig zijn en weer eens iets anders uitstralen dat gewoon wat we altijd al doen. Haalt onze product en branche alleen maar omhoog. POSITIEF!!
Huib van Leeuwen @ 24-11-2011 22:06
Ik zeg nogmaals, een zeer goede ontwikkeling. Nederland is een land van verkopers. Als het maar goedkoper is.
Nederlander geven hun geld uit in computers, mobiele telefoons, bij de intratuin, mediamarkt,in materiele dingen, maar niet voor eten. 2 hele kip voor euro 10, een kg jong belegen voor euro 5, dat kan niet goed zijn. Jong belegen kaas smak naar niks. Brood met broodverbeteraar smaakt ook naar niks.
Om een goed stockbrood te maken, moet je erg veel ervaring hebben. Bloem, zout, desem, gist en water. 5 ingredienten van een zeer goede kwaliteit, de juiste oven, genoeg tijd en erg veel ervaring.

Philippe @ 25-11-2011 08:30
Laten we hier het positieve van inzien...dit is iets voor de grote steden..ik denk dat we hier niks van zullen merken.onderscheid jezelf en je raakt je echte klanten niet kwijt.en wat betreft het 'slechte brood in nl',ik denk dat je dat zelf in de hand hebt...niks mis met het nederlandse brood...
stefan @ 25-11-2011 15:04
Philippe, zeker je hebt gelijk zo zou het voor die kwaliteit moeten en hoe vaak hebben we het al niet geprobeerd? ook in de Klootwijk tijd is het niet blijven voortduren. Ja de Konmar heeft dat nog een tijd doorgezet maar als supermarkt geen kans van slagen, helaas.
als dit bedrijf de branche een nieuwe impuls kan geven denk ik dat men dat moet toejuichen, misschien dat men er iets van kan opsteken. Het nederlandse brood is echt niet slecht zoals door sommigen wordt beweerd, zelfs in Duitsland zijn er regio's waar ze Nederlandse producten maken en er ook voor openstaan. Ieder land heeft nu eenmaal zijn normen en waarden, ook wat eten betreft.
Olaf Moens @ 25-11-2011 15:46
@ 25-11-2011 18:38
Prima initiatief!!! Het wordt tijd dat de baguette kwalitatief weer op de kaart wordt gezet. Laten ze de eerste vestiging maar in Leeuwarden openen.
Siep @ 25-11-2011 18:48
Dan hebben wij specalisten in ons bestand om er mee te werken.
BakkerijBedrijfsverzorging Nederland @ 25-11-2011 23:36
En het gaat maar door en door die eindeloze discussie wacht maar eens rustig af allemaal.
We zullen wel eens zien wat er allemaal van komt.
Zo tijd om naar bed tegaan.

Prettig weekend allemaal
Br@m @ 26-11-2011 06:57
Jongens, hoe kunnen jullie glashard roepen dat er niks mis is met het nederlandse brood. Weten jullie niet wat er allemaal ingeflikkerd wordt. Carel heeft dat al goed verwoord.
Ik kom vaak bij die franse bakker in hilversum. Niet aan te slepen dat brood, zo druk, elke dag. En die bakkers maar schreeuwen dat hun klanten dat brood niet willen. Jullie vergissen je op een vreselijke manier.
Stop toch met die slechte ned. broodzooi.Lijkt nergens naar.
Ik moet wel lachen om die bakkers die zo bang zijn voor dit nieuwe concept, terwijl ze er gewoon aan mee kunnen doen, lees ik op hun site en in de reactie van hun directie.
Chapeau Le Grenier a Pain ik kijk naar jullie uit.
Dat moesten de bakkers ook doen !
Bart @ 26-11-2011 20:44
Beste Bakkers van Nederland, probeer in ieder geval innovatief en creatief met andermans innovaties en creaties om te gaan en voeg daar wat aan toe, dat maakt sterk!
Martie @ 28-11-2011 14:41
hallo allemaal,

Ook ik wil graag even reageren op gemeld nieuw initiatief.
Ik denk dat de Nederlandse bakkers het zelf zien als een concurrent..(logisch), maar ik denk zelf dat het een goede impuls is voor de bakkers.
Het is misschien "vloeken in de kerk" maar, met alles respect, het Nederlandse brood voedt niet; het is veel te luchtig. Brood in bv. Duitsland en Belgie is minder luchtig, maar heeft zijn prijs. Het komt ook doordat de Nederlanders te weinig voor hun brood wensen te betalen. Wellicht als brood wordt aangeboden zonder broodverbeteraar, dus eigenlijk alleen maar meel (natuurlijk) gist, water, zout en olijfolie en een goede reclamecampagne zal hopelijk het tij keren voor de bakkers.
Neem, zijdelings, ook de koffie in Italie,van Noord tot Zuid van Oost tot West overal is de koffie excellent, wat hier in Nederland maar zelden het geval is.

Als vroegere medewerker in een bakkerij draag ik het bakkersvak een, hoe toepasselijk, warm hart toe.

groeten

Aad
Aad @ 01-12-2011 23:41
That isnihgt would have saved us a lot of effort early on.
Cathy @ 13-12-2011 14:06
Jammer dat de Nederlandse bakker zo negatief beschreven wordt.
Ik ben er van overtuigd dat wij in Nederland ook genoeg bakkers hebben die kwalitatief goed stokbrood kunnen maken, alleen de tijd die ervoor nodig om dit te produceren niet voor terug betaald ziet in zijn prijs .
De consument kiest vaak voor het goedkopere al dan niet gas verpakte product uit de supermarkt.
Roland @ 15-12-2011 18:29
de nederlandse bakker kan geen goed stokbrood maken kennelijk, anders deed hij dat wel. hij kiest er voor om echt veel geld voor een afbakbroodje te vragen. lekker makkelijk. nou zo kun je oorlog niet winnen. bakkers zijn toch ondernemers. dat zou je mogen verwachten tenminste. trouwens ook het grootbrood is heel vaak bake-off spul. gek he dat ze het moeilijk hebben of krijgen. de consument laat zich echt zomaar bedonderen. die franse bakker organisatie kan alleen maar de kwaliteit omhoog stuwen naar mijn mening. ben dus reuze benieuwd naar de eerste winkels. en nederlandse bakkers, wees slim en steek eens je licht bij grenier pain. ik denk dat daar nog veel van te leren valt. horen we dus nog wel meer van lijkt me. succes in ieder geval heren boulangers.
frits @ 15-12-2011 21:10
@ alle bakkers die zich ook willen onderscheiden.
Ik heb met Huub Heijnes van Le Grenier a Pain gesproken over zijn formule. Moet zeggen dat het er heel erg goed uitziet. Al die negativiteit hier op Bakkerswereld is echt onterecht. Ben er van overtuigd dat dit concept een geweldig succes kan worden en zal er zeker bij aansluiten. Echt een professionele club, recht door zee en no-nonsense. Dat gaat 'm helemaal worden, let maar op.
Ik ga beginnen met een winkel naast m;n andere.
Als jullie slim zijn, gaan jullie ook eens met Huub Heijnes een praatje maken.
Succes met de nieuwe strategie !

fred
fred @ 06-01-2012 22:03
Dat wordt dan bakken met franse slag
john @ 18-01-2012 22:14
"Warme bakkers" ?? Waar dan? Het is eigelijk te gek dat wij in Rotterdam sinds een jaar prachtig echt desembrood staan te bakken (Zonder gist en zelf aangeleerd!) en dat de bakkers het niet meer lijken te kunnen. Ik daag de bakkers uit om bij ons op te komen steken wat er aan kennis verloren is gegaan. Bakken op de vloer is een ambacht. by the way kom eens langs want ook de eerder genoemde koffie staat op eenzame hoogte.
Hopper Coffee & Bakery @ 14-02-2012 22:36
@Hopper,
zeg Hopper, wel een beetje zielige reactie hoor. Niet genoeg klantjes?
Koffie op eenzame hoogte? Geloof je het zelf. Zo'n bericht voegt nou helemaal niets toe aan de discussie.
edwin @ 15-02-2012 11:19
inderdaad jammer dat de nederlandse bakker zo negatief beschreven wordt, verwende consumenten daar hebben ze mee te maken . kom eens 'n keer naar noord amerike en probeer daar eens 'n lekker brood product te vinden, als je dan terug kom in nederland , smul je van de "echte" ambachts bakkers producten
Cecile @ 13-03-2012 13:14

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »