Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Driemaal goud tijdens NK brood- en banketbakken

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
donderdag 10 juni 2010 om 13:19
Picture 1 of 0

De kampioenen Jaap Wouters, Mike Waalwijk en Maxim Steijvers (vlnr).

  • Foto 1

WAGENINGEN - De Nationale Kampioenschappen brood- en banketbakken voor het VMBO hebben drie  kampioenen opgeleverd. Mike Waalwijk, Jaap Wouters en Maxim Steijvers waren het meest succesvol.

Tijdens de VMBO-kampioenendag in het Rijn IJssel College in Wageningen, kregen 35 kandidaten, verdeeld over de klassen banketbakker (12), broodbakker (12) en brood- en banketbakker consumptief breed (11), woensdag 9 juni vier uur de tijd voor het maken van diverse producten.

De uitslagen in de drie klassen zijn:

Klasse banketbakker
Kampioen van Nederland: Mike Waalwijk, Markland College (Fijnaart)
2e prijs: Dyon Koopmans, Hubertus Vakschool (Amsterdam)
3e prijs: Manon Besseling, Martinus College (Hoogkarspel)

Klasse broodbakker
Kampioen van Nederland: Jaap Wouters, De Rooi Pannen (Lage Mierde)
2e prijs: Dominique Zwerver, Edison College (Apeldoorn)
3e prijs: Martin de Kok, Markland College (Klundert)

Klasse brood- en banketbakker consumptief breed
Kampioen van Nederland: Maxim Steijvers, De Rooi Pannen (Ell)
2e prijs: Rick Noordhuizen, Edison College (Apeldoorn)
3e prijs: Robert Dekkers, Markland College (Klundert)

De prijzen werden uitgereikt door Piet Gravemaker, voorzitter van de Stichting Jeugdvakwedstrijden. De kampioenen kregen naast de beker ook een sjerp omgehangen en een bakkersbuis overhandigd.

Creativiteitsprijzen
Ook werden twee creativiteitsprijzen uitgereikt aan de kandidaten die de twee mooiste en creatiefste producten hadden gemaakt. De Callebaut Creativiteitsprijzen werden uitgereikt door Callebaut Chocolade. Dyon Koopmans van de Hubertus Vakschool in Amsterdam ontving deze prijs in de categorie banket met zijn bavaroise gebak. Ibrahin Diouani van het Merlet College in Cuijk won in de categorie brood met black & white roombroodjes.

De Stichting Jeugdvakwedstrijden organiseert sinds 1961 vakwedstrijden voor de jonge brood- en banketbakkers. Zie ook: www.jeugdvakwedstrijden.nl.

 

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Bakkers kunnen in 2012 niet meer om social media heen."
ja
nee
  • 03-03-2012 Europain
  • 04-03-2012 Bakkerij Dagen
  • 04-03-2012 EK Boulangerie
  • 13-03-2012 Jaarvergadering MOC
  • 26-03-2012 Alimentaria foodbeurs
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Beko Zuid
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Backershuys
  • 17-04-2012 Jaarvergadering Back Beko...
  • 24-04-2012 Jaarvergadering Weba Inco
  • 18-06-2012 Jaarvergadering Beko Benelux

Meer evenenemten >

GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »