Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Cacaoprijs naar recordhoogte

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
dinsdag 8 december 2009 om 14:53
Cacaoprijs naar recordhoogte

FRANKFURT – De prijs van cacao is opnieuw omhoog gegaan.

Dit meldt het Duitse vakblad LebensmittelZeitung. Er wordt op dit moment 2200 euro betaald voor een ton cacao. Sinds 1977 is de prijs niet meer zo hoog geweest. Volgens de Duitse zoetwarenindustrie is de recordprijs te wijten aan het feit dat beurshandelaren en speculanten hun aandacht verplaatsen van aandelen naar grondstoffen, omdat die momenteel een hogere winst opleveren. 

Ondanks de snel oplopende prijs voor cacao is de prijs van chocolade in Duitsland, dankzij de prijzenslag, nog op hetzelfde niveau gebleven, maar een woordvoerder van de zoetwarenfabrikanten zegt dat die situatie zo langzamerhand onhoudbaar wordt. ‘Als speculanten en investeerders de prijs voor cacao blijvend hoog houden, valt het te vrezen dat consumenten zich erop moeten instellen dat chocolade duurder wordt’, aldus directeur Torben Erbrath van de zoetwarenkoepel BDSI.


 

Bron: Distrifood.nl

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Bakkers kunnen in 2012 niet meer om social media heen."
ja
nee
  • 03-03-2012 Europain
  • 04-03-2012 Bakkerij Dagen
  • 04-03-2012 EK Boulangerie
  • 13-03-2012 Jaarvergadering MOC
  • 26-03-2012 Alimentaria foodbeurs
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Beko Zuid
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Backershuys
  • 17-04-2012 Jaarvergadering Back Beko...
  • 24-04-2012 Jaarvergadering Weba Inco
  • 18-06-2012 Jaarvergadering Beko Benelux

Meer evenenemten >

GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »