NANTES - Vier minuten tijdoverschrijding en 80 strafpunten. Maar toch een podiumplek voor het Boulangerie Team bij het EK Boulangerie in Nantes. Dat is woensdag aan het eind van de middag bekend geworden.
Na drie keer als vierde te zijn geëindigd mikte de Nederlandse afvaardiging dit jaar op een podiumplek. En het team van coach Hans Som (foto) en begeleider Richard Jansen slaagde daarin. ‘Er is super gebakken, alleen was het team vier minuten te laat,’ laat Hans Som vanuit Nantes weten. ‘Dat heeft helaas geleid tot 40 strafpunten. Toch zijn we op het podium terechtgekomen, hetgeen wil zeggen dat de kwaliteit van de producten erg goed is. Een historische prestatie waar we heel trots op zijn. De stijgende lijn zet door en voor mij een stimulans om de komende jaren door te gaan. Net zo lang tot we op de hoogste trede staan.’
.jpg)
Hiljo Hillebrand, Daan Hesseling en Francois Brandt (vlnr) zijn erg blij met de podiumplek.
Een van de drie teamleden is Daan Hesseling. De 26-jarige medewerker van Bakkerij Van Benthum in Lobith produceerde in Nantes het grootbrood en moest in 8 uur tijd zes soorten deeg van 4 kilo wegwerken. Het ging hem goed af, maar het was ook improviseren. ‘Dat is altijd bij dergelijke wedstrijden,’ zegt Hesseling in een eerste reactie. ‘Twee pannen met kokend heet water in de werkbank, vormden mijn rijskast. Noodzakelijk, want het was erg droog in de hal. Het brood rees niet snel genoeg en voor het appelbroodje had ik maar twintig minuten tijd. Maar het is gelukt en ik ben heel tevreden over het eindresultaat.’
Dat waren de juryleden ook. Niet alleen het grootbrood van Hesseling viel in de smaak bij de 8-koppige jury. Ook de viennoiserie-producten van Hiljo Hillebrand en het showstuk van François Brandt voldeden.
- Volledige uitslag:
1) Zwitserland 2) Frankrijk 3) Nederland
4) Denemarken 5) Portugal 6) Finland
7) Ierland 8) Duitsland 9) Polen
Lees ook Bakkerswereld van 27 maart.


