Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Boosheid bij NBOV over mogelijke opheffing van productschappen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
5 reacties
vrijdag 3 december 2010 om 13:41
Boosheid bij NBOV over mogelijke opheffing van productschappen

GOUDA – De Nederlandse Brood- en Banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV) is faliekant tegen het opheffen van product- en bedrijfschappen. De brancheorganisatie heeft een brandbrief gestuurd naar de Vaste Kamercommissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

De NBOV reageert hiermee op een aangekondigde motie van VVD-er Charlie Aptroot, waarin wordt aangedrongen op opheffing van de schappen. De NBOV meent dat opheffing negatieve gevolgen heeft voor de (banket)bakkerij, die aangesloten is bij het Hoofdbedrijfschap Ambachten (HBA), het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) en het Productschap Akkerbouw (PA). ‘Evenals veel andere ambachtelijke branches bestaat onze branche voor een belangrijk deel uit kleinschalige bedrijven. Het HBA, HBD en PA bieden ons mogelijkheden initiatieven en activiteiten voor onze branche te realiseren die anders niet of nauwelijks van de grond zouden komen,’ laat de NBOV weten.

De NBOV noemt in de brief een aantal activiteiten die met ondersteuning van het HBA en HBD tot stand zijn gekomen, zoals de collectieve promotiecampagne ‘Met zorg gemaakt, met smaak gegeten’, de Skills Masters, Bakker met Ster en de Calamiteitenhandleiding. In samenwerking met het PA heeft de (banket) bakkerijbranche in de afgelopen tijd onder meer de volgende branchebrede activiteiten gerealiseerd:
Gezondheidbewakingssysteem, Consumentenvoorlichting (via Voorlichtingsbureau Brood), Nationaal Schoolontbijt, BakkerijPlaza, Werkgroep Voor de Bakker en het Bakkers Financieringsfonds.

‘Wij zijn van mening dat een besluit over de eventuele opheffing van de product- en bedrijfschappen niet zonder raadpleging van de direct betrokkenen, branche organisaties en de ondernemingen die de heffing betalen, genomen moet worden,’ stelt de NBOV verder.

Lees ook:
Oproep aan kabinet tot behoud productschappen
 

5 Reacties

laten wij in godsnaam dit belasting geld verslindent instituut opdoeken.het heeft totaal geen meerwaarde aan onze economie
jgm zeegers @ 04-12-2010 21:35
opheffen die handel ze zitten aleenmaar met elkaar te vergaderen is eigen belang dat ze er tegen zijn opheffen is beste
jim @ 06-12-2010 15:18
als de stichting voorlichting hbgrood gewoon zijn werk zou doen zouden we geen reclame campagnes van weer een ander oorgaan nodig hebben
zet de miljoenen eens aan de ene kant en wat we ervoor terug krijgen aan de andere ,een mooie taak voor het nieuwe bestuur van onze belangen behartigers
hans v leeuwen @ 06-12-2010 16:00
Allemaal helemaal gelijk stoppen ermee alsjeblieft. Zitten we echt op het bakker met ster tewachten wat ook doorgestoken kaart is volgens diverse deelnemers of op onze kosten het broodontbijt te organiseren en het financieringsfonds ga dat ff ergens bij een bank doen veel simpeler
l. Wereld @ 06-12-2010 16:27
Als z'n club als HBD in eens niet meer bestaat wie zou ze maar missen ?!
K.R Simon @ 18-12-2010 20:04

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »