Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Bakkers fel tegen EU-plan lager zoutgehalte

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
3 reacties
woensdag 24 maart 2010 om 15:13
Bakkers fel tegen EU-plan lager zoutgehalte

BRUSSEL - Het plan van de Europese Commissie om het zoutgehalte in brood omlaag te brengen, is Duitse bakkers in het verkeerde keelgat geschoten. Zij vrezen dat het traditionele, zoute Duitse brood plaats moet maken voor Europese eenheidsworst.

Duitse bakkers zijn bang dat een plan van de EU hun traditionele brood in gevaar brengt. ‘Ik vind het discriminerend, absurd en pervers als wij ons gezonde brood niet meer als gezond mogen aanbieden', zegt Peter Becker, directeur van het Duitse bakkersgilde. Volgens een plan van de EU mag het zoutgehalte in brood niet hoger zijn dan 1,3 procent. Alles daarboven mag het predicaat ‘gezond’ niet dragen.

Gevaar

Duitse bakkers zien hun traditionele brood in gevaar. Dit bevat van oudsher 1,8 tot 2,2 procent zout. Volgens Becker is het EU-plan het begin van de 'reguleringswoede van de zelfbenoemde gezondheidsapostels'. Op de lange termijn vreest hij een wettelijk verbod op het zoute Duitse brood. Door de lagere zoutstandaard verliezen ambachtelijke bakkers terrein aan grote broodfabrikanten, denkt Becker.

Consumentenorganisatie Foodwatch is wel blij met het voorstel van de EU. In mei beslist de Europese Commissie over de kwestie.

Meer over zout

 

 

Bron: Duitslandweb.nl

3 Reacties

niet alleen de duitse bakkers zijn ontevreden met deze maatregel.
ik ben zelf ook een fel tegenstander.
met 1,8% zout op het brood ipv 2% is de smaak aan het brood toch echt minder.
stel je voor dat het nog lager moet dan zit er bijna geen smaak maar aan het brood en kan de ambachtelijke bakker zich niet meer onderscheiden van de supermarkt.
dan krijg je echt eenheidsworst en gaan de klanten toch kiezen voor de prijs.
en dat verlies je als bakker altijd.
dus verzet je hier aub fel tegen voordat alle ambachtelijke bakkers verdwenen zijn.
bakker ben @ 26-03-2010 15:47
Ben,

Als het zout voor jouw de enigste msnier is om smaak in je product te krijgen dan ben je echt niet goed bezig.
Er zijn immers genoeg product die ervoor kunnen zorgen dat je meer smaak krijgt.
Ga nu ook eens in kansen denken en niet in bedreigingen.
Kijk naar bakekrij Schabbink die hier veel besproken is, hun hebben deze kans opgepakt en er een succes van gemaakt. Dat is ondernemen en samenwerken met de leveranciers. Daar heb ik alleen maar rescpect voor en dat heb ik niet voor die zuurpruimen die alleen maar negatief kunnen zijn.
Bernard @ 26-03-2010 18:24
het nederlandse brood is toch al smakeloos. met of zonder zout
consument @ 30-03-2010 18:58

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Bakkers kunnen in 2012 niet meer om social media heen."
ja
nee
  • 03-03-2012 Europain
  • 04-03-2012 Bakkerij Dagen
  • 04-03-2012 EK Boulangerie
  • 13-03-2012 Jaarvergadering MOC
  • 26-03-2012 Alimentaria foodbeurs
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Beko Zuid
  • 16-04-2012 Jaarvergadering Backershuys
  • 17-04-2012 Jaarvergadering Back Beko...
  • 24-04-2012 Jaarvergadering Weba Inco
  • 18-06-2012 Jaarvergadering Beko Benelux

Meer evenenemten >

GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »