Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Bakkerijbranche krijgt mogelijk eigen tv-programma

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
4 reacties
dinsdag 3 november 2009 om 09:41
Bakkerijbranche krijgt mogelijk eigen tv-programma

DOETINCHEM - De bakkerijbranche krijgt mogelijk een eigen televisieprogramma op de zondagochtend. In Puur & Genieten staat de veelzijdigheid van de sector op een gezellige en onderhoudende wijze centraal.

Puur & Genieten is een initiatief voor een nieuw televisieprogramma voor de zondagochtend waarin de ambachtelijke producten, de rijke historie, voorlichting over voeding, werken in de bakkerijsector en ‘leuke weetjes’ voor consumenten worden behandeld.

Het is de bedoeling dat het initiatief van het TV programma Puur & Genieten leidt tot een wekelijkse uitzending. Een zender is nog niet bepaald. Om het programma zo goed mogelijk te maken, is er een proefuitzending gemaakt. De programmamaker en initiatiefnemer Stichting Bakkerij Imago willen graag uw mening en suggesties. 
Bekijk de proefuitzending en geef uw mening.

Stichting Bakkerij Imago is initiatiefnemer van het programma Puur & Genieten Het initiatief is ondersteund door Hoofdproductschap Akkerbouw, Nederlands Bakkerij Centrum, NBOV, en NVB.

Bekijk de proefuitzending
Meer informatie: www.puurengenieten.nl

4 Reacties

Wat geweldig! Zeer positief!
Edwin Klaasen Desem enzo B.V. @ 03-11-2009 18:59
Heel goed initiatief.
Heb me al vaker af zitten vragen waarom dit wel kon op het gebied ven koken en niet van bakken...
2 opmerkingen:
1. Ik snap de ondertitel niet. Volgens mij is het programma juist niet bedoeld voor de bakkerijbranche maar voor de consumenten.
2. Ik ben die Volendammers wel een beetje moe op tv.
Eric @ 04-11-2009 20:03
Als ik niets met de bakkerij had zou ik snel verder zappen
bakker @ 05-11-2009 18:36
Kan heel goed werken. Mensen zijn best geinterreseerd in het bakkersvak. Ben alleen bang dat als het commercieel gaat worden, de grote jongens het gaan gebruiken als etalage. En daar zit het ambacht echt niet op te wachten.(Becel, Zonnatura e.d. )
Charles @ 05-11-2009 20:17

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
GRATIS Bakkerswereld nieuwsbrief

De Bakkerswereld nieuwsbrief verschijnt iedere week op maandag en donderdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche.

Neem hier een abonnement»

Meer vacatures op jobsinfood.nl »