Wat een media-aandacht voor het twitterbrood uit Zwolle. Geweldig. Zo zet je de bakkerij als een moderne bedrijfstak op de kaart. Eigenlijk ben ik niet zo verrast door de grote media-aandacht voor twitterbrood. Sociale medianieuwtjes zijn een beetje een hype. Dus doe je wat opmerkelijks, dan is het vaak raak.
Eind deze maand laat Zeelandia op de MKB Ondernemersdag de ondernemende bakker de mogelijkheden van alle nieuwe communicatiemiddelen zien. Weet: we staan pas aan het begin van een gigantische omwenteling die sociale media zullen teweegbrengen. De wereld zal op dit gebied nog ingrijpend veranderen.
Sociale media en Google veranderen ook de verhouding tussen consument en bakker. Uw potentiële klanten verwachten meer openheid en toegankelijkheid van uw bedrijf. Bakkers die dat niet willen of kunnen, worden steeds vaker in de verdediging gedwongen. Ach, zo'n vaart zal het niet lopen, hoor ik die bakkers zeggen. Niet dus!
Meegaan in de vaart der ontwikkelingen, luidt de opdracht. Hoe? Verwerk inzicht in wat sociale media inhouden en wat u er zelf mee wilt.
Natuurlijk hoef je niet én te twitteren én actief zijjn op Hyves, LinkedIn, Facebook, YouTube, etcetera. De sociale media bieden nieuwe commerciële mogelijkheden. Weet dat de (potentiële) klanten van morgen vandaag al veel op internet verblijven, er erg actief mee zijn en niet terughoudend zijn in het online kopen van producten.
Kijk ook eens naar uw eigen website. Ik zie nog wel eens sites waar het laatste nieuws uit 2008 dateert. Dat geeft geen 'verse' indruk. Een eigen website is één, bijhouden is net zo belangrijk. Ook de redactie van Bakkerswereld ervaart dat. De website van Bakkerswereld is ingrijpend verbeterd: er is nu meer informatie voorhanden.
Harrie Leijten
Tekstgrootte:
dinsdag 1 maart 2011 om 08:14

